Manşet Oku

Türkiye ve dünyadan son dakika haberler mansetoku.com.tr'de

23

İstanbul

Ronda Rousey Kimdir?

Ronda Rousey Kimdir?

Ronda Rousey (d. 1 Şubat 1987; Riverside County, California) ABD'li karma dövüş sanatçısı ve oyuncu. İlk kadın UFC şampiyonudur. Şampiyonluk ünvanını hala elinde tutmaktadır. 2008'deki Beijing Olimpiyatlarında Judo dalında olimpik madalya kazanan ilk kadın sporcudur.

RONDA ROUSEY DÖVÜŞLERİ

Amerikan güreşinde bir araya gelen Hollywood'un The Rock lakaplı yıldız isimlerinden Dwayne Johnson ile UFC şampiyonu Ronda Rousey izleyenleri coşturdu.

Geçtiğimiz aylarda oynanan ve ABD'li rakibi Cat Zingano'yu 14 saniyede nakavt ederek tarihe geçen güzel dövüşçü Ronda Rousey, gösteri amaçlı düzenlenen maçta imkansız gibi görünen bir harekete imza attı. WrestleMania adı altında düzenlenen şov amaçlı gösteri maçında Triple H. lakaplı rock yıldızının bir hışımla üzerine geldiğini gören güzel dövüşçü, dev sporcu Triple H.'i tek hamlede yere serdi ve ringin dışına attı.

Ronda Rousey (d. 1 Şubat 1987; Riverside County, California) ABD'li karma dövüş sanatçısı ve oyuncu. İlk kadın UFC şampiyonudur. Şampiyonluk ünvanını hala elinde tutmaktadır. Ronda Rousey kimdir?, Ronda Rousey Kimdir?
Yorum Ekle
Yukarı Git