Savaş Çıkacak Mı? Çıkmayacak Mı?

Savaş Çıkacak Mı? Çıkmayacak Mı?

32

İstanbul

Savaş Çıkacak Mı? Çıkmayacak Mı?

, Savaş Çıkacak Mı? Çıkmayacak Mı?
Kuzey Kore’nin BM Daimi Temsilcisi Kim In-ryong, Kuzey Kore’nin kendisini koruması için nükleer silah üretmesinin hakkı olduğunu savundu. 17.10.2017
Savaş Çıkacak Mı? Çıkmayacak Mı?

Kuzey Kore’nin BM Daimi Temsilcisi Kim In-ryong, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada olası bir nükleer savaşın iki dudak arasında olduğunu ifade etti.

Silah bırakma komitesinde söz alan Kim In-ryong, Kuzey Kore’nin 1970’lerden beri Amerika Birleşik Devletleri tarafından ‘aşırı ve doğrudan bir nükleer tehdit’ baskısı altında kalan tek ülke olduğunu savundu.

Kim devamında, ülkesinin kendini savunmak için nükleer silahlara sahip olma hakkı olduğunu belirtti.

Her yıl ‘nükleer varlıklar’ kullanılarak yapılan büyük çaplı askeri tatbikatlara dikkat çeken In-ryong ABD’nin Kuzey Kore rejimini ortadan kaldırmayı amaçlayan ‘gizli operasyonlarının’ çok daha tehlikeli oldğunu söyledi.

“ABD BİR MİLİM BİLE DENERSE…”

BM Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Kim In-ryong, “Nükleer silahlarımız tüm Amerika kıtası vurabileceğimiz menzilde ve eğer ABD, kutsal topraklarımızı bir milim bile olsa işgal etmeye cesaret ederse, dünyanın neresinde olursa olsun, ağır cezalarımızdan kurtulamayacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yukarı Git