'Sezen Aksu beni Madonna'ya benzetirdi'

'Sezen Aksu beni Madonna'ya benzetirdi'

16

İstanbul

'Sezen Aksu beni Madonna'ya benzetirdi'

'Sezen Aksu beni Madonna'ya benzetirdi', 'Sezen Aksu beni Madonna'ya benzetirdi'
Yeni albümü “Aşktan Olsa Gerek” ile Yasemin Şefik’in Best Fm’de konuğu oldu. Albüm hazırlıklarından, müziğe ve özel hayatına kadar sanatçı samimi açıklamalarda bulundu. 09.12.2016
'Sezen Aksu beni Madonna'ya benzetirdi'

90’lı yılların unutulmaz şarkıcılarından Aşkın Nur Yeni, o yıllarda çıkardığı “Nazlanma” şarkısında cam şişe ile ses çıkarıp şarkıya eşlik ediyordu. O dönem adı Şişeci kız olarak anılan sanatçı sitemde bulunarak; “Bir gazoz reklamı gelmedi. Akıllı olun bu şişeden bu sesi ben çıkarırım. Bak şampuan reklamı da gelmedi. O dönem yine herkes kuaförlerde Aşkın Nur Yengi saçları yaptırırdı kıvır kıvır...” kahkahalarla anlattı.

BODRUM MASALI DİZİSİNE KÜSTÜM!

“Bodrum Masalı” dizisinde karşımıza çıkan Aşkın Nur Yengi;

“Ben bile heyecanlandım Devam edeceğim diye bir daha aramadılar. Ben bile sorarım ana karakterlerden birinin annesini canlandırdım. E noldu bu kadına? Küstüm ben diziye izlemiyorum. Şaka bi yana zaman zaman izliyorum ama bizim on buçuk kızımla yatma saatimiz.” dedi.

Yasemin Şefik’in “Madonna’ya benzetiyorlarmış seni” sorusu üzerine, yıllar önce Sezen Aksu’nun kendisini Madonna’ya benzetiğini anlatan sanatçı magazin basını ile ilişkisini de; “Ben magazinel bir kadın değilim. Ne yaptığımla ilgili bilgi vermedim. Beni de bildikleri için basın benden böyle şeyler talep etmedi. “

SEZEN AKSU İLE YAPTIKLARI ŞARKILARI TAKSİ DURAKLARINA DİNLETMİŞLER!

Eski şarkıların hikayeleri de dönemleri gibi ilginç oluyor. Aşkın Nur Yengi’den şaşırtıcı bir detay;

“Şarkıları eskiden taksi duraklarına dinletirdik. Sezen Abla ile Levent’te Menekşe sokağının taksicilerini şarkılarımızı çıkmadan dinletirdik. Bundan bi şey olur olmaz dediklerinde dikkate alırdık. Şu anda en önemli kriterim çocuğum. Altın Kaplama şarkım şu anda onun ders yaparken dinliyor. Çocuktan al haberi.”

Aşkın Nur Yengi isminin uzun olması ile ilgili ise sanatçı; “Mazhar Fuat Özkan gibiyim.” Açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle
Yukarı Git