Star TV ve NTV ile ilgili flaş gelişme!

Star TV ve NTV ile ilgili flaş gelişme!

24

İstanbul

Star TV ve NTV ile ilgili flaş gelişme!

Star TV ve NTV ile ilgili flaş gelişme!, Star TV ve NTV ile ilgili flaş gelişme!
Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Star TV ve NTV'nin satılacağı yönündeki iddialara bir yenisi daha eklendi. Star TV, NTV, NTV spor ve Puhu TV gibi mecraların Katarlı bir firmaya satılacağı belirtildi. Milliyet TV yazarı Sina Koloğlu, Doğuş Grubu'nun içinden aldığı bilgiyi paylaşarak, "Görüşmeler yapılıyor doğru. Ama ne zaman sonlandırılacağı konusunda net bilgi yok" denildiğini açıkladı. 04.05.2017
Star TV ve NTV ile ilgili flaş gelişme!

Yabancı sermayenin Türk piyasasına ilgisi her geçen gün artarken bu durum yabancı sermayenin televizyon sektörüne de girişini hızlandıyor.

Star TV ve NTV'nin satılacağı iddiasını bu kez Milliyet gazetesinin deneyimli TV yazarı Sina Koloğlu köşesine taşıdı.

"İçeriden bilgi aldığını" söyleyen Koloğlu şu ifadeleri kullandı:

"Bu haber yeni değil. Söylentisi oldu, sonra yalanlandı ve haber tekrar piyasaya sürüldü. Son bilgiyi içerden aldım. "Görüşmeler yapılıyor doğru. Ama ne zaman sonlandırılacağı konusunda net bilgi yok" denildi.

TÜRK EKRANLARI YABANCI SERMAYECİLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Satış listesinde Star TV, NTV, NTV spor ve Puhu TV gibi mecraların 800 milyon dolar karşılığında Katarlı beIN Group'a satılacağı yazılmıştı. Londra merkezli birçok sektörle ilgili dünya çapında araştırma yapan IHS Markit analisti Orpheas Tapanlis'in, Amerikan Varitey dergisinde Türkiye dizi pazarıyla ilgili bir makaledeki sözünü not almışım; "Türk parasının değerinin düşmesi, medyaya yabancı girişimcilerin ilgisini daha da çekiyor." Ne kadar bağlantılı bilemem ama yabancı sermayenin televizyon sektörüne hızla girişi bir tesadüf mü?"

Yorum Ekle
Yukarı Git