Tekvando Kuşak İmtihanı Yapıldı

Tekvando Kuşak İmtihanı Yapıldı

26

İstanbul

Tekvando Kuşak İmtihanı Yapıldı

, Tekvando Kuşak İmtihanı Yapıldı
Türkiye Tekvando Federasyonunun faaliyet programında bulunan 4 ayda bir yapılan 1. Dönem kuşak imtihanı genel sınavı 16 Ocak tarihinde Gölcük 17 Ağustos Kapalı spor salonunda yapıldı. 17.01.2018
Tekvando Kuşak İmtihanı Yapıldı

VELİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Gölcük Belediyespor Kulübünün Gölcük 17 Ağustos Kapalı spor salonunda gerçekleştirdiği 1. Dönem kuşak imtihanı genel sınavına sporcular ve veliler büyük ilgi gösterdi. Kuşak imtihanına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’te katılarak genç sporcuların bu heyecanına ortak oldu. Kuşak imtihanı Tekvando Antrenörleri İsa Gündağ, Mert Alageyik, Ali Çolak, Ramazan Uzer, Zabit Pustu tarafından yapıldı.

ÇOCUKLARIMIZA HER TÜRLÜ DEĞERİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kuşak imtihanı sonrası bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “ Bu gençlerimiz bizim geleceğimiz, ülkemizin, yarınımızın teminatı. Onların sağlıklı olması, başarılı olması her birimizin ortak amacı ve gayesi işte bu uğurda hep beraber tabiri yerindeyse taşın altına gövdemizi koyarak ortak senkronize çalışmalar ile çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Ülkemiz için, vatanımız için, bayramız için, milli ve manevi değerlerimiz için çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Bu hedefler doğrultusunda çocuklarımızın sağlıklı bir birey olabilmesi için çeşitlik etkinlikler ve ortak çalışmaları üretiyoruz. İşte sporda bu etkinliklerin en önemli olaylarından biri. Nihayetinde çocuklarımızın hangi branşı arzu ediyorlarsa, bir şekilde sporla uğraşmaları, sanatla uğraşmaları, kültürel, sportif, sanatsal bir takım becerilerle kendilerini süslemeleri ve geliştirmeleri önemli. Birinci öncelikleri mutlaka eğitimleri ama az önce ifade ettiğim gibi sportif, sanatsal, kültürel etkinlikler eğitimlerine engel değil. Önemli olan siz velilerinde bu iradeyi ortaya koyarak çocuklarınızın bu spora göndermiş olmanız. Ben bu vesile ile sizleri gönülden kutluyorum, tebrik ediyorum. Bizler yerel yönetimler olarak çocuklarınıza her türlü değeri vermeye devam edeceğiz. Önemli olan sizlerin de gönüllülük esasına dayalı olarak sorumluluk üstlenmeniz. Ben bu duygularla emeği geçen herkesi kutluyorum, çocuklarımızı tebrik ediyorum” dedi.

98 TEKVANDO BİR ÜST KUŞAĞA GEÇTİ

Gölcük Belediye Spor Kulübü Tekvando Antrenörü Zabit Pustu, konu hakkında bir açıklama yaparak; “Türkiye Tekvando Federasyonunun Faaliyet programında yer alan 1. Dönem Kuşak imtihanına Gölcük Belediye Spor Kulübü Tekvando takımı sporcularımızdan 25 Beyaz kemer, 15 Sarı kemer, 20 Yeşil kemer, 15 Yeşil mavi kemer, 5 Mavi kemer, 15 Mavi, Kırmızı kemer, 3 Kırmızı- Siyah kemer olmak üzere toplam 98 sporcu katıldı. Kuşak imtihanına katılan sporcular bir üst kuşağa geçmeye hak kazandılar. Çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

Yorum Ekle
Yukarı Git