Toshiba iflastan nasıl kurtulacağını açıkladı!

Toshiba iflastan nasıl kurtulacağını açıkladı!

23

İstanbul

İşte Toshiba'nın iflastan kurtulma planı!

Toshiba iflastan nasıl kurtulacağını açıkladı!, Toshiba iflastan nasıl kurtulacağını açıkladı!
İflasın eşiğindeki Toshiba yaşadığı mali krizden nasıl kurtulacağını açıkladı. Toshiba, elindeki tüm değerli teknolojileri satmayı ve nükleer enerjiye yatırımları durdurmayı planladığını, böylelikle krizi atlatabileceklerini düşündüklerini söyledi. 16.02.2017
İşte Toshiba'nın iflastan kurtulma planı!

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi, 7 milyar Dolar zarar ettiğini açıklamasının ardından CEO'su Shigenori Shiga istifa etmişti. Durumu oldukça kötüye giden firma, iflasın eşiğine geldi. Ayrıca Toshiba, bu durumlar neticesinde hisselerinden yüzde 8'lik düşüş yaşandığını da açıkladı.

Söz konusu krizi atlatmak isteyen firma, elinde bulunan bilgisayar çipi üretim ağını, flash bellek işini ve elindeki tüm değerli diğer işleri satışa çıkarmayı planlıyor. Bu atılıma ek olarak yeni kurmayı planladığı nükleer tesisi kurmaktan da vaz geçtiğini bildirdi. Enerji sektöründe de bulunan firma, hazır elindeki tesislerin bakımı ile ilgileneceğini açıkladı.

Japon teknoloji devi son olarak hayata geçirmeyi planladığı bu strateji ile birlikte iflasta kurtulmaya çalışıyor. Bu tedbirler ile Toshiba, söz konusu krizden kurtulabilecek mi henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat planlananlar umulduğu gibi gerçekleşmezse, bu kriz dünyaca ünlü teknoloji devinin sonu getirecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle
Yukarı Git