Trump'ın CIA Başkanı'ndan kızdıran tweet!

Trump'ın CIA Başkanı'ndan kızdıran tweet!

25

İstanbul

ABD Başkanı Trump'ın CIA Başkanı'nın, sosyal medya hesabından 15 Temmuz'la ilgili yazı paylaştığı açığa çıktı

Trump'ın CIA Başkanı'ndan kızdıran tweet!, Trump'ın CIA Başkanı'ndan kızdıran tweet!
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump; ekibini yavaş yavaş belirlemeye başladı. Trump'ın CIA Başkanı olarak seçtiği Mike Pompeo'nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye ile ilgili attığı tweet dikkat çekti. 19.11.2016
ABD Başkanı Trump'ın CIA Başkanı'nın, sosyal medya hesabından 15 Temmuz'la ilgili yazı paylaştığı açığa çıktı

ABD Başkanı Trump'ın, kabinesi şekillenmeye başladı. Trump'ın kritik görevlere getirdiği kişiler arasında dikkat çeken isimler yer alırken, CIA direktörlüğüne atadığı Mike Pompeo, 15 Temmuz'un ardından Türkiye'yle ilgili tepki çeken bir tweet atmıştı.

ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'ın, Amerikan istihbarat teşkilatı CIA'in başına getirdiği ismin, Türkiye'deki 15Temmuz darbe girişiminin ardından çok konuşulacak bir tweet attığı ortaya çıktı.

Trump'ın CIA Direktörlüğü teklifini kabul eden Temsilciler Meclisi üyesi Mike Pompeo, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olduğunun anlaşılmasından sonra tweet atarak Türk halkını ve hükümetini öven İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'e şu cevabı vermiş:

Ekran_Resmi_2016-11-19_16.18.57

Pompeo skandal tweetinde şu ifadeleri kullanmıştı: "İran da Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hükümeti kadar demokratik... Her ikisi de İslamcı totaliter bir diktatörlük."

Pompeo'nun bu tweet'i atarken, mesajına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter hesabını da etiketledi.

Yorum Ekle
Yukarı Git