Türk Askerinin Bulunduğu Yere Girdiler

Türk Askerinin Bulunduğu Yere Girdiler

32

İstanbul

Türk Askerinin Bulunduğu Yere Girdiler

, Türk Askerinin Bulunduğu Yere Girdiler
Irak ordusu ve Haşdi Şabi milisleri, Türk askeri üssünün bulunduğu Başika'da da kontrolü sağladı. Öte yandan Irak ordusu, Kerkük'teki tüm petrol sahalarını da geri aldı. Barzani'nin kanalı Rudaw daha önce peşmergenin mevzide olduğunu öne sürmüştü. 17.10.2017
Türk Askerinin Bulunduğu Yere Girdiler

Kerkük'ü dün Barzani yönetiminden geri alan Irak ordusu ve milisler, bu kez peşmergelerin kaçtığı Ezidi kenti Sincar, Musul'un güneydoğusundaki Mahmur, Musul'un doğusundaki Başika ve İran sınırındaki Hanagin'de kontrolü sağladı. Irak ordusu, Kerkük'teki tüm petrol sahalarını da geri aldı.

SİNCAR VE MAHMUR'U DA KAYBETTİLER

Irak'ın kuzeyinde art arda olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. 25 Eylül'de gerçekleşen tartışmalı bağımsızlık referandumunun ardından tüm çağrılara kulak tıkayan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) lideri Mesut Barzani, bu Sabah çok ağır iki darbe daha yedi. Uzun süredir Barzani kontrolündeki Musul'un batı ilçesi Sincar, çatışma yaşanmadan Irak Ordusu tarafından geri alındı. Hemen ardından terör örgütü PKK'lıların yuvalandığı Mahmur ve çevresi de peşmergenin kontrolünden çıktı.

BAŞİKA'YA IRAK ASKERLERİ GİRDİ

Öğle saatlerinde ise Türkiye'nin askeri üssünün bulunduğu Başika'ya Irak askerleri girdi. Ordu birlikleri İran sınırına da ulaştı, Hanagin'den peşmerge tamamen çıkarıldı. Türkiye'nin dakika dakika izlediği bölgede yaşananlar, dünyada da ilk haber.

Yorum Ekle
Yukarı Git