Türk futbolunda bir ilk: 6 futbolcu kulüp satın alıyor!

Türk futbolunda bir ilk: 6 futbolcu kulüp satın alıyor!

21

İstanbul

Türk futbolunda bir ilk: 6 futbolcu kulüp satın alıyor!

Türk futbolunda bir ilk: 6 futbolcu kulüp satın alıyor!, Türk futbolunda bir ilk: 6 futbolcu kulüp satın alıyor!
Türk futbolunda ilk kez eski futbolcular biraraya gelerek kulüp satın alacak. Hamit Altıntop, Yıldıray Baştürk, Murat Erdoğan, Ümit Davala, Ömer Erdoğan ve Cihan Haspolatlı'nın, 2. ligde mücadele eden Tuzlaspor'u satın alma kararı aldığı bildirildi. 24.11.2016
Türk futbolunda bir ilk: 6 futbolcu kulüp satın alıyor!

Türk futtbolunda önemli yeri bulunan 6 futbolcu Hamit Altıntop, Yıldıray Baştürk, Murat Erdoğan, Ümit Davala, Ömer Erdoğan ve Cihan Haspolatlı'nın Tuzlaspor'u satın almak için hazırlıklara başladığı öğrenildi.

Bu konuda bir süredir çalışmalarını ve görüşmelerini sürdüren bu ekip 2.lig ekiplerinden Tuzlaspor için ilgili kişilerle masaya oturarak el sıkıştığı ortaya çıktı.

6 futbolcu Tuzlaspor'un Ankaragücü ile oynayacağı lig maçından sonra resmi işlemler için Tuzla Belediye Başkanı ile bir araya gelip satış işlemini sonlandıracakları öğrenildi.

Öncelikle hedeflerinin Türkiye'deki ve Avrupa'daki gurbetçi gençleri Türk futboluna ve kulüplere kazandırmak olduklarını söyleyen Murat Erdoğan, "Böyle bir hayalimiz var. Hedefimiz öncelikle Türk futboluna hizmet etmek. Milli takıma oyuncu kazandıran bir kulüp olmak. Elbetteki bunu yarışmacı takım olarak yapmakta mümkün" dedi.

Erdoğan şu anda isimlerini veremeyecekleri bir iki iş adamının da bu satış işleminin tamamlanmasından sonra aralarına katılacağını söyleyerek, "Önümüzde bu konuda Avrupa'dan örnekler var. Bayern Münih örneği gibi. Başkanı, sportif direktörü vs. önemli görevlerini eski profesyonel futbolcuların yönlendirdiği model. Biz de bu işin profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini göstermek istiyoruz" dedi.

Kaynak: Sporx

Yorum Ekle
Yukarı Git