Twitter'da bilinmeyen özellik !

Twitter'da bilinmeyen özellik !

28

İstanbul

Twitter'da görmek istemediğin kelimeleri engellemek mümkün !

Twitter'da bilinmeyen özellik !, Twitter'da bilinmeyen özellik !
Milyonlarca kişinin kullandığı Twitter uygulaması kişileri sessize alma özelliğinden sonra (mute özelliği); şimdi de kelimeleri sessize alma özelliğini devreye soktu. 16.11.2016
Twitter'da görmek istemediğin kelimeleri engellemek mümkün !

Bildiğimiz üzere Twitter'da takip ettiğimiz fakat yazılarını görmek istemediğimiz hesapların tweetlerini sessize alabiliyoruz. Bunun için söz konusu hesabın profilinden ayarlar işaretine tıklayarak '….. adlı kişiyi sessize al' butonuna tıkladıktan sonra, zaman tünelinde bu hesaptan atılan tweetleri görmüyorsunuz. Dahası hesap tarafından size gönderilen mesajlar da bildirim olarak önünüze düşmüyor.

İşte Twitter'da bundan böyle istediğiniz kelimeleri de sessize alabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken adım ise çok basit. Ayarlara girdikten sonra sol bölümden 'sessize alınana kelimeler' seçeneğini tıklıyorsunuz. Buradan eklediğiniz her kelime, isminiz etiketlendiğinde bildirim olarak gelmeyecektir.

resized_3c075-c8293420132sasczx

Sözün özü bu özelliği kullanarak sadece bildirimlerden kurtulabiliyorsunuz. Yani söz konusu kelimeleri içeren tweetler hala sizin zaman akışınızda gözükmeye devam ediyor. Konuyla alakalı örnek vermek gerekirse; son zamanlarda sürekli 'doların gidişatı ne olacak' tarzında sorular alan bir ekonomi uzmanı olduğunuzu düşünün. İşte bu kısma 'dolar' yazdığınızda artık bu kelimeyle ilgili bildirim almayacaksınız.

Twitter ise bu özellikle ilgili kelimeleri ve etiketleri sessize almak, yalnızca bildirimlerinizi etkiler. Bu tweetleri zaman akışınızda ve arama sonuçlarında görmeye devam edersiniz. Sessize alınan kelimeler ve etiketler yanıtlar ve bahsetmelerde, ayrıca yanıtlar ve bahsetmelerle gerçekleştirilen tüm etkileşimlerde geçerlidir şeklinde bilgi verdi.

Yorum Ekle
Yukarı Git