Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı!

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı!

21

İstanbul

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı!

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı!, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı!
Bu sabah tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile Peyzaj Mimarı Zelal Tanlı örgüt üyeliği iddiasıyla tutumlanıp cezaevine yollandı! 18.11.2016
Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı!

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen terör soruşturması kapsamında Van Büyükşehir Belediyesine yönelik dün gerçekleştirilen operasyonda Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, Fen İşleri Daire Başkanı Mehmet Yalım Eryiğit, Peyzaj Mimarı Zelal Tanlı, Destek Hizmet Daire Başkanı Cuma Köylüoğlu ve İnşaat Teknikeri Can Taylan Akdemir gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan Belediye Başkanı Kaya ve beraberindeki 4 kişi emniyetteki sorgularını ardından savcılığa sevk edildi. Sorgulama sonrası tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Sabah saatlerine kadar süren mahkeme sonucu Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ile Peyzaj Mimari Zelal Tanlı "örgüt üyeliği" suçundan tutuklanırken, Fen İşleri Daire Başkanı Mehmet Yalım Eryiğit, Destek Hizmet Daire Başkanı Cuma Köylüoğlu ve İnşaat Teknikeri Can Taylan Akdemir adli kontrol şatıyla serbest bırakıldı.

Yorum Ekle
Yukarı Git