Vertigo hastalığı nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?

Vertigo hastalığı nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?

18

İstanbul

Vertigo hastalığı nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?

Vertigo hastalığı nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?, Vertigo hastalığı nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?
Vertigo nedenleri ve belirtileri nelerdir? Vertigo tedavisi kaç aşamalıdır? Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir? Vertigo tedavisi nasıl yapılır? Vertigo Latincede 'dönmek' anlamına gelir. Baş dönmesi ile aynı anlamda olan vertigo bir hastalık değil, semptomdur. Günde bir kaç defa baş dönmesi yaşıyorsanız ve günlük ritminiz bozuluyorsa siz de vertigo olabilirsiniz. Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir? Vertigo tedavisi nasıl yapılır? 23.03.2017
Vertigo hastalığı nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?

Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir? Vertigo tedavisi nasıl yapılır? Vertigo Latincede 'dönmek' anlamına gelir. Baş dönmesi ile aynı anlamda olan vertigo bir hastalık değil, semptomdur. Günde bir kaç defa baş dönmesi yaşıyorsanız ve günlük ritminiz bozuluyorsa siz de vertigo olabilirsiniz. Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir? Vertigo tedavisi nasıl yapılır?

VERTİGO HASTALIĞI NEDİR?

Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir? Vertigo tedavisi nasıl yapılır? VertigoLatincede 'dönmek' anlamına gelir. Baş dönmesi ile aynı anlamda olan vertigo bir hastalık değil, semptomdur. Günde bir kaç defa baş dönmesi yaşıyorsanız ve günlük ritminiz bozuluyorsa siz de vertigo olabilirsiniz. Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir? Vertigo tedavisi nasıl yapılır?

Vertigo, İç kulak ve sinir sisteminde meydana gelen diğer hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Vetigo tedavi edilmediği takdirde sosyal yaşantınızı ve iş hayatınızı durma noktasına getirebilir. Vertigoya neden olan hastalıkların cinsine göre vertigoya eşlik eden bazı belirtiler vardır. Bunlar kulak çınlaması, terleme kusma, görme bozukluğu, bulantı, işitme kaybı, vertigo bir enfeksiyon hastalığa bağlı ise ateş, halsizlik gibi enfeksiyonlar olabilir.

VERTİGO BELİRTİLERİ NELERDİR?

Vertigo kelimesi latincede dönmek anlamına gelir. Baş dönmesi olarak tanımlanan her durum vertigo belirtileri arasında yer alabilir. Hastalar dairesel biçimde dönme hareketi hissetmektedirler.

Vertigo'nun şiddetli bir hal alması durumunda hareket edememe, mide bulantısı, düşünme sorunları ve kusma görülebilir. Dengesizlik, sersemlik hali, çabuk yorulma, kalabalıkta insanların üstüne üstüne gelmesi, sağa sola tutunarak yürüme, göz kararmaları vertigo belirtileri arasında yer alır.

VERTİGO NASIL BİR TESTLE ANLAŞILIR?

Vertigo olup olmadığınızı basit bir testle anlayabilirsiniz. Ayakta kendi etrafınızda 2 dakika boyunca dönün. Kısa bir içinde etrafınızdaki her şey dönmeye başlıyorsa ve kendinizi berbat hissediyorsanız, sizde vertigo var demektir.

VERTİGO NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Vertigo tedavide asıl önemli olan nedenin bulunmasıdır. Vertigoya neden olan hastalık meniere hastalığı ise ilaç tedavisi, ilaç tedavisi yeterli olmadığında özel ameliyatlar yapılabilir, vertigonun nedeni tümör ise ameliyat gereklidir. Herhangi bir enfeksiyon sonucu veya psikojenik nedenlerden dolayı ortaya çıkan vertigolar istirahat ve ilaç tedavileri ile tamamen düzelir.

VERTİGO'DAN NASIL KORUNULUR?

Kesinlikle stresten uzak durun, tuzu azaltın, D vitamini takviyesi çok önemlidir, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin, spor yapın, bol su için, hızlı araç kullanmayın, lunaparklartaki oyuncaklardan uzak durun, başınızı hızlı sağa sola çevirmeyin.

Yorum Ekle
Yukarı Git