Yağmursuyu Hattı Sorunları Çözülüyor

Yağmursuyu Hattı Sorunları Çözülüyor

24

İstanbul

Yağmursuyu Hattı Sorunları Çözülüyor

, Yağmursuyu Hattı Sorunları Çözülüyor
Kartepe Belediyesi, ilçe halkının aşırı yağışlardan olumsuz etkilenmemesi adına alt yapı çalışmaları kapsamında ana arter güzergahlarda yağmursuyu ızgara çalışmalarına büyük önem veriyor. Bu kapsamda, Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çözüm odaklı hizmetlerinin bir ayağını da İstasayon Mahallesi’nde sürdürdü. 03.04.2018
Yağmursuyu Hattı Sorunları Çözülüyor

Kartepe ilçesinde ana arter ulaşım ağına paralel alt yapı düzenlemeleri kapsamda, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alt yapıda sıkıntı yaşanmaması adına yağmursuyu hattı ve ızgara yapım çalışmalarına ivme kazandırdı. Ana arter güzergahlarda üst yapı düzenlemelerine paralel yürütülen alt yapı çalışmalarının bir ayağı da yağmursuyu hattı ve ızgara yapım çalışması olarak İstasyon Mahallesi üzerinde devam ediyor.

KARTEPEaDE_YAAMURSUYU_HATTI_SORUNLARI_AAZALAYOR_5

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

İstasyon Mahallesi’nin eski yerleşim yerlerinden olan Tepecik mevkiinde Rahle ve Yıldırım Sokaklar üzerinde belediye ekipleri yağmursuyu hattı ve ızgara çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler, 350 metrelik güzergaha 500’lük betonarme boruları ile yağmursuyu hattını döşüyor. Yağmursuyu hattı yapımı düzenlemeleriyle çözüm odaklı çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “İlçe genelinde başlattığımız yağmursuyu hattı ve ızgara yapım çalışmalarımız Sarımeşe ve İstasyon Mahallerinde devam ediyoruz. Öncelikli ihtiyaca göre yürütülen çalışmalarımız geniş bir yelpazede artan bir tempo ile devam edecektir” dedi.

Yorum Ekle
Yukarı Git