Yanlışların Karşısında, Haklıların Yanındayız

Yanlışların Karşısında, Haklıların Yanındayız

5

İstanbul

Yanlışların Karşısında, Haklıların Yanındayız

, Yanlışların Karşısında, Haklıların Yanındayız
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli İlim Yayma Cemiyeti’ne konuk oldu.İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Fevzi Utaş ve yönetiminin misafiri olan Başkan Doğan, Bangladeş’teki Arakan kamplarına gerçekleştirdiği ziyaretteki izlenimlerini anlattı. 17.01.2018
Yanlışların Karşısında, Haklıların Yanındayız

MAKAMLAR GELİP GEÇİCİ

Konuşmasında makamların gelip geçici olduğunu, önemli olanın insanlık için güzel hizmetler yapmak olduğunu vurgulayan Doğan “bulunduğumuz bu görevlerin gelip geçici olduğunu biliyoruz. Gayretimiz her zaman doğru olanların istikametinde olmaktır. Siyasete, idealist düşüncelerle Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde geldik. Üstümüze düşeni yapma dışında hiçbir beklentimiz yok. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde yanlışların karşısında, haklıların yanındayız. Çalışmalarımızda duruşumuzu hiç bozmadık bozmayacağız.

HAK İLE BATILIN MÜCADELESİ

Dünyadaki Müslümanlar üzerinde oynanan oyunu yakından takip ediyoruz. Bu oyun, insanlığın var oluşundan buyana devam eden hak ile batılın mücadelesidir. Bizler, üzerimize düşen önemli görevler olduğunun bilincindeyiz. İslam’ın, Müslümanların hakların, hukuklarının korunmasında da üzerimize düşenin farkındayız. Ben de İzmit Belediye Başkanı olarak yaptığım işi en güzel şekilde ve yaptığım işin, ülkeme ve İslam âlemine katkı sağlama misyonuyla yapıyorum” dedi.

OLAN MÜSLÜMANLARA OLUYOR

Geçtiğimiz ay Bangladeş’teki Arakan kamplarına yaptığı ziyaretiyle ilgili anılarını da anlatan Başkan Doğan “ Memur-Sen ve İHH ile Arakan’a gittik. Oraya gidiş çok kolay değil. Mynmar, Bangladeş, Çin, Tayland ile sınırı olan bir ülke. Arakan bölgesinde yüzyıllardır yaşayan Müslümanlar var. Bölgede yaşanan insanlık dramının arkasında İngiltere var. Orayı sömürge haline getiriyor ve ayrılırken bir kriz yapıp bırakıyor. Krizi de Müslümanlara bırakıyor, olan yine Müslümanlara oluyor” şeklinde konuştu.

BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA

İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Feyzi Utaş da İzmit Belediye Başkanı Doğan’a teşekkür ederek “Nevzat Doğan, en çalışkan belediye başkanlarından. Çok duyarlı bir başkanımız. Bütün sosyal projelere ilgi duyuyor. Başkanımız her zaman yanımızda oldu, desteğini hissettik. Binlerce kilometre giderek oradaki çile çeken, yaşamanı zor idame etmeye çalışan Müslüman kardeşlerimizin dertleriyle dertlendi, yaraların sarmaya çalıştı. Bu nedenle de başkanımızı tebrik ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Yukarı Git