Yeniden Refah Partisi Çayırova'da Basın Toplantısı Düzenledi

Yeniden Refah Partisi Çayırova'da Basın Toplantısı Düzenledi

5

İstanbul

Yeniden Refah Partisi Çayırova'da Basın Toplantısı Düzenledi

, Yeniden Refah Partisi Çayırova'da Basın Toplantısı Düzenledi
Yeniden Refah Partisi Çayırova ilçe başkanımız Aykan DÖNMEZ tarafından ilçe binasında bir basın toplantısı düzenlendi. 06.02.2019
Yeniden Refah Partisi Çayırova'da Basın Toplantısı Düzenledi

SOSYAL YAPI VE SORUNLAR

Bu gün ülkemizin sosyal yapısına bakıldığında ilginç bir yapı gözümüze çarpmaktadır. Yaş gruplarına göre sosyal yapı değerlendirildiği zaman, yaş gruplarına göre bambaşka bir Türkiye göze çarpmaktadır.

40 yaş üzeri Türkiye sinde aman geriye dönmeyelim yoksa ne yaparız, hem zaten ülkeyi yönetecek başka birisi yok ki, kime oy vereceğiz anlayışı hakim iken,

30 yaş altı Türkiye sinde yeter artık yok mu bu işi yapacak başka bir kişi, başka bir kadro, başka bir yapı anlayışı yaygındır.

Yine 40 yaş üzeri Türkiye sinde yeniliklerden korkan bir anlayış hakim iken, 30 yaş altı Türkiye sinde durağanlığa karşı yeniliğe açık hatta talep eden bir anlayış hakimdir.

Ülkenin ağır ekonomik koşulları toplumun psikolojisini bozan en önemli etkendir. Bu bozukluk bireye, aileye ve topluma çok ağır maliyetler yüklemektedir.

Ve bu maliyetler maalesef “market poşeti” kadar dahi ilgi çekmemektedir. Yara sürekli kanamakta bünye zayıf düşmektedir.

Bu günkü iktidarın ne beklenen değişimi yönetecek enerjisi nede bunu doğru yere yönlendirecek vizyonu vardır. Öyle görülüyor ki bu sosyal körlük çokta uzak olmayan bir zamanda, iktidar sahiplerini; elinde kendisine kerhen destek veren seçmenler ile değişim isteyen bir sosyal yapı karşında mücadele etmek durumunda bırakacaktır ki; sonuç olarak bu sonucu belli olan bir mücadeledir.

Sonuç olarak ülkenin gençlerinde sosyal sıkışma, orta ve üst yaşlarda ise sosyal sıkıntı hakimdir.

İnsanımız mutsuzdur. Bu mutsuzluk ülkede yeni bir iktidarı zorunlu kılmaktadır ve müjdelemektedir.

EKONOMİK YAPI VE SORUNLAR

Ülkemizin ekonomisi bu gün çökmüş durumdadır. 16 yıllık iktidarın kudretinden korkan kişi, kurum ve kuruluşlar bu ağır durumu dillendirmekten imtina etmektedir. Lakin herkes çok net bir şekilde bilmektedir ki ekonomi batıktır. Ülkede para ve finans krizi birlikte seyretmektedir ve mal krizi de maalesef çok yakındadır.

Bu durum karşısında iktidar çözümü birkaç yıl evveline kadar yerden yere vurduğu imf nın desteği ile aşmaya çalışmaktadır. Hatta küresel piyasalardan para bulabilmek adına ülkenin ekonomik yönetimini danışmanlık hizmeti adı altında küresel sermayenin şirketlerine devir etmiş durumdadır.

Ekonomik sorunların çözümü küresel politikalara entegre olmak değil, ülkede barış ve kardeşlik ortamını tesis etmektir. Çözüm milli ve kararlı bir duruştur, çözüm adil düzeni kurmaktır. Çünkü ekonomi yalnızca bir ülkenin içerisinde bulunduğu bir denklem değildir. Yeryüzünde bir adil yönetim anlayışı olmadan yalnızca bir ülkenin ekonomik refahı mümkün değildir.

Ekonomik sorunlarımızın çözümü Türkiye merkezli yeni bir küresel nizamın kurulmasıdır.

Bu gün ülke bu kadar ağır durumda iken ne yapılabilir ki diyenlere en güzel cevap ülkemizin kurulduğu 1923 şartlarını hatırlamaktır.

Henüz yeni kurulan devlet daha yolun başında 1923 de İzmir de ülkenin ekonomik istiklalini temin edebilmenin yollarını aramak için iktisat kongresi yapmış ve bu kongreye işçisi, köylüsü, sermayedarı kim var ise davet edip onları dinlemiştir.

1923 şartlarında yapılanı bu gün bu ülke pekala yapabilir, fakat bunu yapabilmek için fikri ve vicdanı hür olmak ve gerçek manada bu millete inanıp güvenmek gerekir.

Ekonomik sorunları bu inanç ile ele alıp çözmek gerekir. Aksi hal çözüm değil çöküş getirir.

Eğitimimizin sorunları

Okullarımız ve öğretmenlerimiz yeterlidir. Yeterli olmayan eğitim nizamı ve argümanlarıdır.

Ben inanıyorum ki özveri sahibi bir ilkokul öğretmenimiz milli eğitim bakanı olmuş olsa eğitimin tüm sorunları çözülür.

Ve çok iyi biliyorum ki eğer eğitim gereği olduğu şekilde tatbik edilir ise bu ülke çok kısa zamanda tarih sahnesinde yeniden yıldız gibi parlar.

Ama bunu yapabilmek için bağnazlık ve aşılıktan uzak insan olma hedefi güden bir nizam ile insan yetiştirmek lazım.

Yoksa; “bizim partiye verilen oy yarın mahşerde size berat olacak” diyen birisinin milli eğitim bakanlığı yaptığı bir sistem ancak yobazlık ve bağnazlığı besler, gençlerimizi tarumar eder.

Eğitim sorunu milli görüş ile çözülür, azim ile gayret ile sevgi ile çözülür.

Seçim sistemi ve sorunları

Bilindiği üzere ülkemizde seçim yapılmaktadır. Peki soruyorum; belediye başkanlarını, millet vekillerini kim seçmektedir.

Millet mi? Hayır

Peki kim seçmektedir? Siyasi partiler seçmektedir. Halka düşen ise onların seçimlerini onaylamaktan öteye geçmemektedir. Siyasi partiler içerisinde kümelenen menfaat grupları siyasi partileri, o partilerde halkı yönlendirmektedir ve sonuç olarak bir yanda siyasetten beklenti içinde olan bir halk kitlesi, diğer taraftan tekrar seçilmek için partisinin çıkarlarını önceleyen bir vekil veya başkan ortaya çıkmaktadır.

Bu sistem demokrasi değil demokratur sistemidir. Yanlıştır ve ihtiyacımız olan bu değildir.

Refah partisi bir güneş gibi doğmuştur, milletimizin de desteği ile çığ gibi büyümektedir. Yakın gelecekte iktidarı ele alacaktır ve yeniden büyük Türkiye yi, barış ve huzur ortamını inşa edecektir.

Çayırova ve yerel seçimler

Önümüzde bir seçim dönemi bulunmaktadır öncelikle bu dönemin herkese hayırlı olmasını temenni ederim.

Öyle görülüyor ki iktidar partisi çayırova nın yönetiminden memnun değildir, bu yüzden her dönemde yeni bir aday ile seçime gitmektedir. Seçilen her yeni başkan ve yönetim ekibi çayırova ya ekonomik ve sosyal açıdan yeni maliyetler yüklemektedir. Yapılanların yanında, yapılamayanlar ve akıl edilemeyenleri de koyduğumuz zaman maalesef insanın içini bir hüzün kaplamaktadır.

Keşke çayırovamız kim seçilirse seçilsin “ortak akılla” yönetilebilse, keşke birilerinin değil herkesin çıkarı öncelense kaynaklar doğru kullanılsa

Mesela Tunceli nin küçücük ilçesi ovacık da yapılanları bizde çayırovamız da yapabilsek..

Buradan tüm siyasi partilerin adaylarına çağrım şudur;

Ne yaparsanız çayırova için yapın, siyaset sahası kaygan bir zemindir. Bu gün sizin önceliğiniz olanlar yarın sizi şartlar gereği unutur ve hatta tanımazlıktan da gelebilir.

Amma yüreklerde bırakılan iz ölümsüzdür. Gönül almaya, kazanmaya bakın,eğer bir sonraki dönemde tek başın bağımsız olarak aday olacak olsanız kazanabilir misiniz? Bu soruya evet cevabı verebilecek kimseler buyursunlar aday olsunlar.

Biz de böyle adayların önünü açarız destek olur kol kanat gereriz, çayırova için elimizden gelen yaparız kimsenin kuşkusu olmasın!

Müjdeler olsun refah geldi, refahın vakti geldi!

Refah partisi toplumun umudu ve tam olarak beklediğidir.

Bizde arkadaşlarımız ile birlikte bu yüke omuz verip yola çıktık, tüm halkımızı refah partimize destek olmaya davet ediyorum. İlçe binamız ve mahalle teşkilatlarımızın kapısı halkımıza açıktır.

7 gün 24 saat emrinizdeyim sizler için görevdeyim.

Şuna eminim ki yapılan ilk seçimde partimiz ülkenin kaderine etki edebilecek bir sonuç alarak bu ülkede dönüşüm başlatacak, yaraları saracak, huzur ve mutluluk ortamını tesis edecektir.

Bizde ilçemizde üzerimize düşen sorumluluk ne ise yerine getireceğiz. Yarının çayırovasının inşa edileceği yer yeniden refah partisi ilçe teşkilatıdır. Tüm vatandaşlarımızı bu mücadeye omuz vermeye davet ediyoum.

Kurucu ilçe başkanı olarak ilan ediyorum ki çok yakın bir süreçte partimizin ilçe ve il yönetimi kongreler yapılma sureti ile oluşturulacak. Gelin partimizde görev alın. Yönetimde söz sahibi olun.

Çayırovanın ve Kocaeli nin ihtiyacı ne ise birlikte tespit edip ortaya koyalım.

Emekçi kardeşim;

Yerin refah partisi gel sesini duyur, dünyayı taşıyan omuzlarına bir ferahlık verecek şey ancak refah iktidarıdır, adil düzendir. Seni partimize bekliyorum.

Emekli büyüklerim;

Sizleri şu emeklisi bu emeklisi diye ayıran sistem emeğin kendisine saygı duymamaktadır. Yeriniz refah partisidir.

Esnaf kardeşim;

Çalışan ülkenin yükünü omuzlayansın, ama aynı zamanda tepeden bakılan, sömürülen sensin gel birlikte duyuralım sesini, yerin refah partisidir.

Gençler;

Sizleri mutlaka partimizde görmek istiyorum. Yeriniz benimde önümdedir. Gelip yerinizi alın.

Ve siz kadınlar;

Mucizeler doğuran, kahramanlar büyütüp yetiştiren kadınlar, toplumun çimentosu ve temeli olan sizleri de mutlaka partimize bekliyoruz. Gelin yönetime el koyun, gelecek sizin ellerinizle şekillensin siyasetin ve çayırova nın sana ihtiyacı var.

Yorum Ekle
Yukarı Git