YPG: Menbiç'ten çekiliyoruz!

YPG: Menbiç'ten çekiliyoruz!

11

İstanbul

YPG: Menbiç'ten çekiliyoruz!

YPG: Menbiç'ten çekiliyoruz!, YPG: Menbiç'ten çekiliyoruz!
Suriye’nin kuzeyinde hakimiyet alanını genişletmek isteyen terör örgütü YPG, Menbiç’ten çekileceğini açıkladı. Örgüt, Rakka operasyonuna katılmak amacıyla Fırat’ın doğusuna geçeceğini duyurdu! 16.11.2016
YPG: Menbiç'ten çekiliyoruz!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da bugün Pakistan ziyareti öncesinde Esenboğa havaalanında düzenlediği basın toplantısında, “Koalisyonun PYD’nin Menbiç’te Fırat’ın doğusuna geçme sözünü bugün-yarın tutmasını bekliyoruz” demişti. Erdoğan ayrıca şunları söylemişti: “Özgür Suriye Ordusu El Bab’a 2 km gibi bir mesafede kuşatmasını yürütüyor; zaman kaybetmeden El Bab süreci tamamlanacaktır. Şu anda bir direnme var ama fazla süreceğini sanmıyorum.”

"ÇEKİLİYORUZ"

Reuters’ın haberine göre terör örgütü YPG, Rakka operasyonuna katılmak amacıyla Menbiç’teki güçlerinin Fırat’ın doğusuna çekileceğini duyurdu.

OBAMA'NIN TEMSİLCİSİ DE AÇIKLAMIŞTI

ABD Başkanı Barack Obama’nın DEAŞ’LA mücadele nezdindeki daimi temsilcisi Brett McGurk de YPG’nin hamlesini Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurmuştu.

McGurk şu ifadeleri kullanmıştı: “Yerel güçlere verilen eğitimlerin sona ermesiyle tüm YPG güçleri Menbiç’ten ayrılıp Fırat’ın doğusuna geçiyor.”

Yorum Ekle
Yukarı Git